Okulumuzu Tanıyalım

Okulumuz 4.500 m² açık ve 6.100 m² kapalı alana sahiptir.

Bahçe: Toplamda 3.600 m² açık alandan oluşur. Bahçe sınırları duvar ve ferforje parmaklıkların yanı sıra 300 adet Leylandi (melez servi) ağacı ile çevrilmiştir. Bahçeye giriş iki ayrı ana kapıyla separe edilmiştir. İki giriş kapısının ortasında hem girişlere, hem de bahçeye hâkim güvenlik kontrolü noktası bulunur. Okul ana giriş yolu ile anasınıfları ve diğer sınıflar için ayrılmış oyun ve dinlenme alanının zemini yaralanmaları önleyici yumuşak kauçuk esaslı zemin malzemesiyle kaplanmıştır. Velilerin, diğer yetişkinlerin ve okul personelinin binaya giriş çıkışları için ön bahçede ayrı bir giriş yapılmıştır. Bina ayrıca her iki uçta doğrudan bahçeye çıkan ve sadece içeriden açılan acil durum çıkış kapılarına sahiptir.

Giriş kat: Anasınıfları ve idari ofisler giriş katında yer alır. Anasınıfları için müstakil yemekhane tahsis edilmiş olduğundan, bu sınıflar için ayrılmış yemekhane yine giriş katında bulunur. Bu katın okul anasınıflarına ayrılmış bölümünde zemin kaplaması binanın diğer bölümlerine kıyasla daha yumuşak ve kalın malzeme kullanılarak yapılmıştır.

Yönetim katı: Girişten hemen yarım kat aşağıya inildiğinde rehberlik servisi, revir ve toplantı salonlarının olduğu kata gelinir.

Alt kat: Bu katta birçok etkinlik için tasarlanmış mekânlar yer almaktadır. Bu katta yer alan en büyük alan, 700 m² büyüklüğünde, 5,80 m tavan yüksekliğine sahip kapalı spor salonumuzdur. Salon zemini darbeleri emici ve yaralanmaları önleyici yanmaz özel malzemeyle kaplanmıştır. Duvarlar ve köşeler yine yaralanmaları engelleyici özellikte yumuşak kaplama malzemeleriyle kaplanarak, çocuklarımızın güvenliği özenle gözetilmiştir. Ayrıca bu katta konferans salonumuzda bulunur. Bu alan çok amaçlı tasarlanmıştır. Yine aynı katta halk dansları ve diğer dans etkinliklerinin yanı sıra çeşitli jimnastik etkinliklerine de imkân sağlamak üzere, dans ve drama salonu mevcuttur. Okulumuzun ısıtma-soğutma alt yapısı yine bu katın arka bölümünde konuşlandırılmıştır.

1.Kat: Bu katta ilkokul sınıflarımız yer almaktadır.

2.Kat: Bu katta ortaokul sınıflarımız, tam donanımlı Fen ve Teknoloji, Bilgisayar laboratuarlarımız ile Müzik dersliğimiz ve Görsel Sanatlar atölyemiz ile kodlama ve robotiik sınıfımız bulunur. İdari toplantı salonu da yine bu katta yer almaktadır.

3.Kat: Bu katta yüksek hijyenik standartlar gözetilerek oluşturulmuş, profesyonel ekipmanla donatılmış ve gerektiğinde 1.000 kişiye kadar yemek çıkartılabilecek kapasitede planlanmış ana mutfağımız yer alır. İlkokul öğrencilerimiz için tahsis edilmiş yemekhane de yine bu kattadır. Yemekhane deyince tabii gözünüzde sıradan bir mekân canlanmamalı. Manzaranın yanında, sıcak kırmızı renklerin kullanıldığı kırmızı deri sedirler, özel masalar ve sandalyeler, aydınlatma ekipmanları ve daha birçok tasarım hoşluklarıyla, çocuklarımızın kendilerini daha konforlu hissetmeleri için lüks bir restoran atmosferi yaratılmıştır. Bu kattan da yine panoramik Konya manzarasına hâkim ortaokul öğrencilerimiz için tahsis edilmiş yemekhaneye çıkılır.