Neden ALP KOLEJİ?

Evlatlarımız… Sizin ve bizim canlarımız...

Hayata çizdiğimiz paha biçilmez tablolarımız…

Tüm ebeveynlerin ortak dileği, çocuklarının ayakları yere basan, başarılı ve geleceğe umutla bakan yetişkin bireyler olduğunu görmektir. Bizler küresel eğitim standartlarında, doğru bilginin izinde ve her ferdin özgün olarak değerlendirildiği bir sistem ile bu düşü gerçeğe çeviriyoruz.

Herkesçe kabul edilen bir gerçek, eğitim bir toplumun en önemli kurumudur. Bir ulusun geleceği eğitim sistemi ve seviyesi ile şekillenir. Bu nedenledir ki Türkiye Cumhuriyeti’nin önderi Mustafa Kemal ATATÜRK geleceğimizi minik ellere emanet etmiştir. ODTÜ ALP KOLEJİ bu minik ellerin, hünerli ve başarılı birer birey olmaları için kurulmuş bir eğitim yuvasıdır.

Doğru adrestesiniz sevgili anne-babalar!

ODTÜ Geliştirme Vakfı danışmanlığında kurulan ALP KOLEJİ, çocuklarınız için düşlediğiniz geleceği inşa etmenizde sizlere aydınlık bir yol sunuyor. Hayatın her alanında kendine bir yer edinebilecek yetkinlikte, Atatürk İlke ve İnkılâpları ışığında, ulusal norm ve değerleri benimsemiş, ülkemizin geleceğini pırıl pırıl parlatacak çocuklarımızı kendi fiziksel-sosyal-zihinsel gelişimine uygun eğitsel donatılarla sararak, bizlerin ve siz ebeveynlerin gurur duyacağı fertler yetiştirmeyi hedefliyoruz.